Zebra Perde

Zebra perdeler, stor perdelere alternatif olarak üretilen biraz tül perdeye benzeyen çift kat kumaştan imal edilen perdelerdir. Zebra perde adını, çizgili yapısından yani bir parçasının tül diğer parçasının kumaş olmasından alır. Zebra perde üzerinde iki kat olduğu için tül kısımları güneş geçirirken kumaş kısımlarından ışık almamaktadır.

Zebra perdeler, stor perdeler ile aynı mekanizma ile çalışır fakat farkı iki katlı olması ve arka katmanı perdenin montajının yapıldığı çıtaya bağlı olarak çalışmasıdır. Yani stor perde tek kat yukarı aşağı çalışırken zebra perde çift kat aşağı yukarı hareket eder.

Tam açmadan ve tam açarak kullanma imkanı olan bu perde türü genellikle mutfaklarda tercih edilir. Bazen salonlarda ve diğer odalarda da kullanılır. Zebra perdede en çok tercih edilen renkler açık renklerdir. Özellikle bej ve krem renkleri en çok sevilen renklerdir.

Zebra perde almadan önce mutlaka Evren Perde’yi ziyaret etmelisiniz. Sitemizde yüzlerce perde çeşidi arasından ruhunuzu yansıtan ve evinize en çok yakışan perdeyi bulabilirsiniz.