Projeksiyon Perde

Projeksiyon perdesi, sinema veya sunum sistemlerinde kullanılan görüntü aktarımının net ve pürüzsüz bir şekilde olmasını sağlayan perdelerdir. Projeksiyon perdelerinin ışık geçirmez kumaştan imal edilmesi çok önemlidir. Kumaşın ön yüzeyinin ışık yansıtma özelliği kaliteli olan bir malzeme ile kaplanmış olması gereklidir. Ön yüzey için genellikle mat beyaz veya açık gri renk tonları tercih edilir. Arka yüzeyi için ise siyah renk tercih edilir. Ayrıca kaliteli bir projeksiyon perdesinin dışında siyah bordür bulunur.

Optik verimliliğin en yüksek seviyede olması için projeksiyon perdesinde kullanılan malzemelerin çok kaliteli olması gereklidir. Işık geçirmez kumaşlar kalitelerine göre sınıflara ayrılır. Işığı absorbe etmeden geri yansıtabilme oranı “gain” olarak ölçülebilir. Gain oranı 0.95 ile 2.6 arasındaki perdeler birinci sınıf kumaşa sahiptir.

Evren Perde sayesinde birinci sınıf projeksiyon perdelere en uygun ödeme koşullarıyla sahip olabilirsiniz. Keşif, montaj ve satış sonrası destek ile İstanbul içerisinde her bölgeye hizmet vermekteyiz.