Blackout Stor Perde

Karartma perdeler, bir diğer adıyla Blackout Perde sistemleri bir ortamın tamamen karanlık olması amaçlandığı durumlarda kullanılması gereken tek perde çeşididir. Karartma perdelerde kullanılan özel kumaşlar %100 ışık geçirmez, 3 katmanlı ve alev almaz özel bir yapıya sahiptir. İçerisinde bulunan alev alma önleyici sır ile kaplı katman, arkasındaki ışık geçirmez katman ve öndeki polyester katman ile hem renk ve desenden ödün vermez, hem de istediğiniz ortamı tamamen karanlık hale getirmenizi sağlar.

Sıfır Işık Geçirgenliği

Işık geçirgenliği “0” (sıfır) olan karartma perdeler iç mekan tasarımlarında, dekoratörler ve mimarlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir . Özellikle gün ışığının kesinlikle girmemesi istenen laboratuvarlar, gösterim yapılan mekanlar, derslikler, hastaneler , çalışma ve toplantı odaları gibi slayt gösterimi yapılacak tüm mekanlarda tercih edilmektedirler.

Alev Almaz

Karartma Perdeler alev almaya karşı dayanıklıdır. Hafif sabunlu bir bez ve ılık bir su yardımıyla kolaylıkla temizlenebilir. Kaliteli karartma kumaşları kesinlike ortama kötü koku yaymazken, merdiven altı üretim veya uzak doğu menşeili olan 2.sınıf kumaşlar kullanıldığı zaman koku yapması olasıdır.

Screen Stor Perde ile İhtiyaca Göre Kullanım

Karartma perdeler bulundukları ortamda 7/24 karanlık isteniyorsa tek başına kullanılabilir. Ancak geçici karartma ihtiyacının var olduğu tüm alanlarda genellikle screen stor perde ile birlikte kullanılmaktadır. Karartma ihtiyacı bittikten sonra yukarıda toplanan perde yerini screen stor perdeye bırakarak yeniden ışık, ısı ve manzara kontrolü sağlanmasına olanak sağlar. Bu özellikleri ile screen stor perde ve karartma perdeler ayrılmaz bir ikili gibidir.

Motorlu ve Otomasyon Uyumlu Sistemler

Karartma Perdeler teknik kumaş sınıfında yer almaktadır. Bir zincir ile el kontrollü, motorlu uzaktan kumandalı veya otomasyon uyumlu olarak istenilen ölçülerde üretilebilmektedir.